Lodówka wolnostojąca i energooszczędność w kuchni

0
935

Nowoczesne lodówki z dużą zamrażarką to coraz częstszy wybór wśród użytkowników. Dzięki nim jesteśmy w stanie znacznie dłużej przechowywać żywność, bez obawy o jej zepsucie. Więcej miejsca w zamrażarce to także możliwość zamrożenia większej ilości owoców czy warzyw, z których dobrodziejstw możemy korzystać poza sezonem. Niestety wydajność lodówki wiąże się również z większym zużyciem prądu. Sprawdź, w jaki sposób lodówka wolnostojąca No Frost może pomóc Ci ograniczyć zużycie energii elektrycznej i tym samym przysłużyć się naszemu środowisku. 

Lodówka wolnostojąca – u kogo się sprawdzi?

Lodówka wolnostojąca czy do zabudowy? To częste pytanie, które zadają sobie osoby planujące remont lub urządzające kuchnię w nowym domu. Zarówno pierwsze, jak i drugie rozwiązanie ma swoje zalety. Tak naprawdę wiele zależy od naszego pomysłu na to, jak ma wyglądać nasza kuchnia. Lodówka wolnostojąca bez wątpienia będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na przechowywaniu większej ilości jedzenia, na przykład rodzin z dziećmi. Lodówka wolnostojąca daje nam też dużą dowolność aranżacji. Tak naprawdę możemy umiejscowić ją praktycznie wszędzie. Czy lodówka wolnostojąca będzie dobrym rozwiązaniem, jeśli chcemy ograniczyć zużycie prądu? Zdecydowanie!

Lodówki energooszczędne oraz ich popularność

Słowa lodówka i energooszczędność jeszcze nie tak dawno zdawały się nie iść ze sobą w parze. Każdy doskonale zdaje sobie sprawę, że to urządzenia, które pochłaniały dużą ilość prądu, więc trudno było mówić o jakiejkolwiek oszczędności. Aż do teraz. Wraz z nowymi regulacjami unijnymi zmienił się sposób oznaczania energooszczędności urządzeń, który aktualnie zawiera się od A do G, bez dodatkowych plusów. To wynik tego, że dostępne dziś urządzenia zużywają mniej energii. 

Świetnym przykładem będą tutaj modele lodówko-zamrażarek od marki Samsung. Wyróżnia je duża ilość modeli z najwyższą klasą energetyczną na rynku. Jednocześnie są one najczęściej kupowanymi lodówkami*, które oferują użytkownikom przydatne, innowacyjne funkcje, ułatwiające przechowywanie żywności. Lodówki energooszczędne Samsung to doskonały wybór dla osób, które poszukują designerskich sprzętów, jak i tych, które przede wszystkim cenią sobie funkcjonalność urządzenia. 

Lodówko-zamrażarki No Frost – zalety

Niewątpliwą zaletą lodówko-zamrażarek No Frost jest ich energooszczędność. Zapobieganie powstawaniu szronu i oblodzenia sprawia, że zmniejsza się zużycie energii urządzenia. Dzięki temu nie zmniejsza się ich efektywność.

Co sprawia, że taka energooszczędność w przypadku modeli lodówek Samsung jest możliwa? Nowe lodówki Samsung posiadają moduł Wi-Fi, który umożliwia podłączenie aplikacji SmartThings. Dzięki temu możemy korzystać z AI Energy Mode, trybu, dzięki któremu lodówka optymalizuje swoją pracę tak, aby zużywać nawet do 15%** mniej energii. Innymi słowy to tak, jakby Twoja lodówka przez 7 tygodni w roku w ogóle nie zużywała energii***! Dodatkowo aplikacja SmartThings**** powiadomi nas, kiedy zostawimy otwarte drzwi lodówki, gdyż jak wiadomo, częste otwieranie lodówki generuje większe straty energii.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

* W segmencie lodówek; na podstawie raportów międzynarodowej firmy badawczej dotyczących sprzedaży detalicznej lodówek w Polsce w okresie 01.2007-03.2023 r. oraz badania Kantar Polska z 27.11.2020 r. przeprowadzonego na zlecenie Samsung

** Wyniki testu są oparte na porównaniu zużycia energii przez urządzenie przy użyciu trybu AI Energy i bez korzystania z trybu AI Energy; uruchamianego przez aplikację SmartThings. Wyniki mogą się różnić w zależności od warunków i sposobów użytkowania. Dotyczy wybranych urządzeń. ** Aplikacja SmartThings jest dostępna na urządzeniach z systemem Android (wersja 8.0 lub wyższa) i iOS (wersja 13 lub wyższa). Wymagane połączenie Wi-Fi i posiadanie Samsung Account.

*** Rok składa się z 52 tygodni, z czego 7 tygodni stanowi około 15%, co odpowiada mniejszemu zużyciu energii nawet o 15% w skali roku dzięki SmartThings.  Optymalizacja ta bazuje na wzorcach takich jak częstotliwość otwierania drzwi, szybkości pracy kompresora oraz częstotliwości cyklu rozmrażania).

**** Aby skorzystać z aplikacji SmartThings, pobierz ją z Galaxy Store, Play Store lub App Store. Aplikacja do działania wymaga systemu Android OS 9↑ i co najmniej 3 GB RAM lub iOS 14↑. Pełna lista kompatybilnych urządzeń dostępna na stronie: https://www.samsung.com/pl/support/mobile-devices/jakie-urzadzenia-sa-kompatybilne-ze-smartthings/. Wszystkie urządzenia muszą być połączone z siecią Wi-Fi lub inną bezprzewodową i zarejestrowane w jednym koncie Samsung Account.