Nakładka na schody

0
813
Nakładka na schody

Schody miejscami potrafią być bardzo śliskie, zwłaszcza jeżeli są robione z mocno lakierowanego drewna. Idąc po nich w skarpetkach, możemy narazić się na upadek i nawet złamanie jakiejś kończyny, a przecież nikomu taki wypadek jest niepotrzebny. Jak się więc bronić przed takimi sytuacjami?

Schody

Pamiętajmy, że nasi goście mogą zdejmować buty przed wejściem na piętro. W wielu domach zdejmuje się nawet ozdobne buty przed wejściem, w innych w ogóle się tego nie robi, jednak pod wpływem pogody, każda powierzchnia może być zbyt śliska i niebezpieczna. Należy więc zapewnić wszelkie bezpieczeństwo na schodach. Schody także mogą się szybko ścierać – a raczej ich wierzchnia warstwa, przez częste chodzenie po nich w tę i z powrotem. Niszczą się zwłaszcza stopnie wewnętrzne, w domu jednorodzinnym lub na schodach należących do antresoli, ponieważ skutki tarcia są nieustępliwe. Aby zachować ich żywotność na dłużej niż kilka lat, musimy spróbować je zabezpieczyć. Mamy ku temu rożne możliwości, przede wszystkim zakupmy nakładki na schody, tak konieczne i tak łatwe w pielęgnacji. Wszystko zależy od modelu. Nie zapominajmy jednak, że muszą one pasować do naszego wnętrza! Bez tego ciężko je wybierać, ponieważ mogą za bardzo rzucać się w oczy, gryząc się z kolorem ścian i mebli.

Nakładki na schody

Kupić je można wszędzie. Najlepiej zrobić to w sklepie z dywanami lub przez Internet, w którym mamy do dyspozycji setki rożnych modeli i rozmiarów, a także kolorów, które wpasują się w każdą aranżację bez wyjątku. Możemy wybierać długie materiały, które jak narzuta pokryją stopnie, możemy wybierać też nakładkę na stopień – jednak te mogą spadać, dlatego warto je przyczepić na przykład na rzepy, które uniemożliwią zsuwanie się. To bardzo praktyczne, ponieważ zapewni bezpieczeństwo i estetykę całej domu. Po schodach w końcu wchodzą goście – nie ma szans, by nie zwrócili na to uwagi. Kolory niech będą stonowane, ale na przykład do marynarskiego pokoju i przedpokoju dobrze nada się dywanik w pasy – urozmaici na przykład białe, drewniane schody. Pomysłów tak naprawdę może być bardzo wiele, ale przede wszystkim warto się tymi nakładkami zainteresować. Są one bardzo pomocne i, jak może się okazać, bardzo przydatne.