Obraz do sypialni – jaki?

0
1427
Obraz do sypialni - jaki

Obrazy w sypialni bardzo często urozmaicają naszą przestrzeń życiową, podkreślają aranżację, a także zaspokajają naszą potrzebę obcowania ze sztuką. Dzięki rynkowi obrazów komercyjnych i artystycznych, wybór jest przeogromny, wręcz nieskończony, gdyż cały czas tworzy się ten rodzaj sztuki. Zaś sztuką projektową jest dobranie obrazu do pomieszczenia, w którym ma się znaleźć. Chodzi tutaj nie tylko o kolory, ale i o to, co obraz przedstawia.

Obraz obrazowi nierówny

Jeżeli nie jesteśmy miłośnikami sztuki artystycznej, z pomocą przychodzą nam sklepy i sklepiki, nie tylko budowlane, z dużym wyborem różnych obrazów. Obrazy te mogą mieć formę fotografii, nadruku komputerowego lub osobnej grafiki. Takie nowoczesne przedstawienie różnych treści znajdzie swoje miejsce nie tylko w młodzieżowej sypialni, ale i w sypialni młodych rodziców czy partnerów. Bardzo popularne są też obramowane hasła z cytatami i złotymi myślami, którymi kierujemy się na co dzień. Widząc takie obrazy nad łóżkiem czy blisko toaletki, sami sobie robimy dobry poranek. Inne obrazy, z których również można się cieszyć, to obramowane lub włożone w antyramę dzieła naszych dzieci – taki obraz stanowi ostoję pamięci i dobrych wspomnień, a w sypialni to ważne źródło rodzinnej energii.

Obraz w sypialni

Obrazami absolutnie nie pasującymi do naszych pomieszczeń sypialnianych są obrazy, które nie pasują tematycznie. Na przykład w romantycznej aranżacji nie umieścimy obrazu z bitwą w tle lub patetycznie wyglądających postaci. Takie próby ubogacenia tego pomieszczenia zazwyczaj są nietrafione. Cytaty natomiast, obrazy typu art pasują do sypialni osób młodych, którzy cenią sobie ekstrawagancję i świeże, współczesne spojrzenie na tego typu aranżacje pomieszczeń. W sypialniach ciemnych przyda się obraz niejednoznaczny, który nada wnętrzu formę skrywanej tajemnicy, duszonej gdzieś w ścianach. Taki klimat spodoba się dorosłym, ceniącym sobie podobne aranżacje. Najważniejsze, by wcelować z obrazem we własną aranżację ogólną.