Oświetlenie do salonu

0
956
Oświetlenie do salonu

Oświetlenie do salonu to rzecz sporów. Oczywiście warto zdać sobie sprawę, że pokój dzienny musi być porządnie oświetlony, zwłaszcza podczas chłodnych miesięcy, kiedy słońce szybciej zachodzi. Światło jest konieczne przy wszystkich czynnościach, związanych z salonem, dlatego trzeba je należycie przemyśleć, by nie żałować swoich decyzji. Przede wszystkim należy zdecydować, gdzie będzie źródło oświetlenia i ile tych źródeł będzie.

Oświetlenie w salonie

W salonie zwróćmy uwagę na zapotrzebowanie. Jeżeli mamy do czynienia z rozwlekłym kącikiem czytelniczym, uwzględnijmy go w swoich planach. Postawmy w salonie lampę, może dwie, a na suficie umieśćmy żyrandol bądź inny rodzaj oświetlenia. Wybór jest bardzo duży; możemy zdecydować się na oświetlenie zwykłymi bądź energooszczędnymi żarówkami. Mamy też do dyspozycji oświetlenie LED, zwane oświetleniem przyszłości, które ma duże szanse stać się nią w niedługim okresie czasu. Jeżeli lubimy robić coś przy stole bądź w planie salonu mamy uwzględnione biurko, konieczna będzie lampka na biurko, dająca mocne i jasne światło. Nie zapominajmy, że nie możemy kupić pierwszej lepszej lampy czy kinkietu. Muszą one pasować do stylu całego pomieszczenia, co trzeba uwzględnić w planie zakupu. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że często zwracamy uwagę na takie na pierwszy rzut oka drobiazgi. Potem może się okazać, że drobiazgi te są niewymownie ważne i gryzą się z pomieszczeniem.

Kwestia oświetlenia

Dlaczego wspomniane wcześniej LED-y pasują do naszych salonów najbardziej? Często kojarzone są one z podwieszanymi sufitami i łazienkami, a także przedpokojami. Ledowe oświetlenie jednak pasuje przede wszystkim do nowoczesnych i minimalistycznych salonów, dopełniając w całości stylizację. Są one na tyle gustowne, że można umieszczać je na ścianie, nie tylko na suficie, oświetlając tak ścianę, przy której na przykład stoi rozkładana sofa. Inny sposób to oświetlenie sobie drogi w nocy z salonu do kuchni bądź łazienki. Takie oświetlenie montuje się prawie przy listwie podłogowej, można je włączać automatycznie.