Okno w kuchni – aranżacja

0
1222
Okno w kuchni – aranżacja

Dekoracja okna w kuchni to bardzo ważna sprawa, wbrew pozorom. Jego aranżacja powinna być przemyślana i niezbyt chaotyczna. Powinna też pasować do wnętrza, zwłaszcza że zawsze warto dążyć do maksymalnego oświetlenia pomieszczenia, tak, aby w kuchni przyjemnie się pracowało. Na współczesnym rynku jest wiele możliwości aranżacyjnych, wszystko zależy od nas, jak mocno wykorzystamy te inspiracje. A naprawdę warto!

Okno w kuchni

Przede wszystkim zastanówmy się, w jakim stylu jest nasza kuchnia. Jeżeli jest minimalistyczna bądź w typie skandynawskich pomieszczeń, nie przesadzajmy z firankami i zasłonkami. Takie pomieszczenia lubią spokój i minimum dodatków materiałowych, które mogłyby przytłoczyć całą aranżację. Zdecydujmy się wtedy na przykład na rolety rzymskie – takie wspaniałe i niepozorne z jednej strony rolety, które na pierwszy rzut oka nie mogą wyglądać dobrze, ale jednak wpuszczają wystarczającą ilość słońca oraz zapewniają prywatność. Drobna porada: Nigdy nie używajmy niesamowitych i pięknych zasłon w kuchni, gdyż kuchnia nigdy nie będzie salonem – w tym pomieszczeniu unosi się zmienna wilgoć, także opary z gotowania potraw. Wszystko to osiada na materiale i ciężko później pozbyć się koloru bądź zapachu z jasnych i ciemnych firanek. Do kuchni nadają się bardziej rolety, ewentualnie tradycyjne zazdrostki, które można szybko wymieniać i uprać, tak, by nie sprawiało to problemów pani domu.

Okna w kuchniach – inspiracje

Jeżeli nie lubimy żadnych dodatków w postaci zasłonek i rolet, skorzystajmy z propozycji ultranowoczesnej – z folii dekoracyjnej, która ma różne postacie. Jest to najczęściej półprzezroczysta folia, która może, ale nie musi, zawierać różne grafiki czy ozdoby, w postaci prawie transparentnych kwiatów. Jeżeli cenimy sobie prywatność, warto wspomnieć, że istnieją folie, które imitują okno weneckie – dzięki temu nikt z zewnątrz nie dostrzeże nas w domu, a my będziemy mogli monitorować okolice, oczekując na drugą połówkę wracającą z pracy.