Oświetlenie w kuchni

0
1212
Oświetlenie w kuchni

Oświetlenie w kuchni musi być przemyślane, ze względu na czas, który może w niej spędzić przeciętna osoba. To jest przynajmniej godzina dziennie, podczas przygotowywania posiłków. Dobre oświetlenie to jednak podstawa, z której nie można rezygnować, a należy ją przemyśleć. Jak oświetlić każdy zakamarek blatu, jak zapewnić sobie dobrą widoczność w pomieszczeniu, które jest sercem domu?

Oświetlenie w kuchni – gdzie

To dobre pytanie, na które już częściowo odpowiedzieliśmy. Oświetlenie musi być poprowadzone w kilku miejscach, to jest na pewno nad kuchennym blatem, a także przy strefie gotowania i zmywania. Dobre oświetlenie ma sprawić, że aranżacja tego pomieszczenia zostanie podkreślona jeszcze bardziej, dzięki czemu miło będzie się w nim przesiadywać. Dobierając światło, pamiętajmy, że nie może ono razić w oczy ani w inny sposób przeszkadzać osobie używającej kuchni. Jeżeli mamy ciemny blat, niezbyt dobrym rozwiązaniem jest umiejscawianie światła LED bezpośrednio nad nim, gdyż może się ono odbijać od ciemnych powierzchni. Jednak istnieją specjalne osłonki, które pomagają wytłumić ostre światło, dzięki czemu oświetlenie to będzie bardzo pomocne. Lampa główna powinna pasować do pomieszczenia najbardziej, ponieważ to ona będzie jako pierwsza rzucać się w oczy, zaraz po wejściu. Należy pamiętać też o tym, by nie decydować się na materiałowe ani papierowe klosze – absolutnie nie nadają się one do tego pomieszczenia, ze względu na ciągłe gotowanie.

Oświetlenie do kuchni – jakie

Zdecydowanie warto zainwestować w lampy, także te dekoracyjne, by cieszyć się pięknym wnętrzem, które zachwyci każdego. Istnieje wiele rodzajów żarówek, które zadowolą najbardziej wymagającego klienta bądź klientkę, ze względu na szeroki wybór na rynku polskim i zagranicznym. Dzięki temu bez trudu zdecydujemy, czy przekonują nas bardziej oświetlenia ledowe czy zwykłe, tradycyjne, a może energooszczędne żarówki, które również nieźle się prezentują na tle pierwszego wymienionego oświetlenia.