Oświetlenie zewnętrzne domu

0
1009
Oświetlenie zewnętrzne domu

Z czym kojarzy się oświetlenie zewnętrzne domu? Czasami z czasem świątecznym, podczas którego w naszych ogrodach przed i za domem goszczą różnego rodzaju ozdobne i kolorowe światełka, które sprawiają, że świat jest piękny. Niemniej jednak oświetlenie zewnętrzne domu potrzebne jest o każdej porze roku, aby dotrzeć od furtki do drzwi. Jakie oświetlenie najlepiej wybrać? Na co zwrócić uwagę? Co jest najważniejsze? I czy zautomatyzowane oświetlenie jest godne polecenia?

Oświetlenie zewnętrzne

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że oświetlenie, jego źródło, nie może „gryźć się” z elewacją domu. Jeżeli postawiliśmy na dom nowoczesny, być może energooszczędny, lampy zewnętrzne powinny być tak samo nowoczesne. Do oświetlenia wykorzystać można na przykład LEDy, świetlówki lub halogeny, a nawet mało znane promienniki, które prócz światła dają jeszcze ciepło. Musimy pamiętać, że samo oświetlenie domu nie wystarczy. Warto zaznaczyć ścieżkę i ważne punkty w ogrodzie przed i za domem światłem, by w każdym momencie wyjść na zewnątrz i nie potknąć się. Oświetlenie sprawia, że czujemy się bardziej bezpiecznie we własnym domu, co jest istotne. Niemniej jednak cały czas pamiętajmy o aranżacji i wybierzmy sprawdzone źródła światła. Dzięki temu oświetlenie zewnętrzne domu wytrzyma z nami długo.

Zautomatyzowane oświetlenie zewnętrzne domu

Co jest ciekawego w automatycznym systemie oświetlania? To, że działa samo, nie trzeba o nim pamiętać. Automatycznie włączające się oświetlenie pomaga w torowaniu sobie drogi do domu późnym wieczorem, a także taki system inteligentny posiada odpowiednie czujniki. Jeżeli nikogo nie ma w ogrodzie, żadne światło się nie zapala, nie marnując tym samym cennej energii. Jeżeli jednak ktoś zbliża się do furtki i ścieżki, oświetlenie pomaga mu dotrzeć do drzwi wejściowych. Chociaż takie systemy kosztują sporo i potrzebują fachowca do rozplanowania, warto się nimi zainteresować. Dla własnej wygody, a także dla komfortu wszystkich gości, odwiedzających dom.