Projektowanie wnętrz, na własna rękę czy z pomocą profesjonalisty?

0
802
Projektowanie wnętrz, na własna rękę czy z pomocą profesjonalisty?

Stoisz przed dylematem urządzenia swojego nowego mieszkania? A może czeka Cię generalny remont Twojego starego mieszkania? Zastanawiasz się czy decydując się na samodzielne urządzanie wnętrza poradzisz sobie z jego aranżacją by efekt końcowy był taki o jakim marzysz a może lepiej będzie skorzystać z pomocy projektanta wnętrz?

Projektowanie wnętrz jest zajęciem które sprawia nam olbrzymia radość i przyjemność ale również i trudność. Urządzanie wnętrza należy rozpocząć od określenia naszych potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych bez wglądu na to czy będziemy urządzać je sami czy z pomocą projektanta wnętrz. Jeśli decydujemy się wykonać samodzielnie aranżacje naszego wnętrz czy całego mieszkania lub domu to co powinniśmy zrobić zaraz po tym to przygotować dobry plan – projekt wnętrza w formie rozmieszczenia poszczególnych elementów. To pozwoli nam na sprawdzi czy to co sobie założyliśmy na pewno ma rację bytu, czy na pewno wszystko się zmieści. Pamiętać musimy, że kiedy bierzemy się na przykład za projektowanie pokoju musimy dokładnie określić wymiary i nanieść je z zaznaczeniem szerokości okien, otworów i drzwi. To pozwala nam na wyznaczenie układu funkcjonalnego, rozplanowania wnętrza ergonomicznie natomiast nie załatwia sprawy wystroju wnętrz i dopasowania aranżacji. Tu musimy użyć wyobraźni opierając się na znajomości zasad łączenia kolorów, stylów lub ewentualnie pokusić się o skorzystanie z programu w którym będziemy mogli zobaczyć kolorystykę ścian , podłogi i poszczególnych elementów. Jeśli jednak nie jesteśmy przekonani co do efektu końcowego dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy projektanta wnętrz , który wykona dla nas profesjonalny oparty na naszych indywidualnych potrzebach, możliwościach i oczekiwaniach projekt wnętrza.

Projektowanie wnętrz: profesjonalny i dopasowany projekt wnętrza

Projekt wnętrza wykonany dla nas przez projektanta to zarówno rozplanowanie funkcjonalne przestrzeni jak i pełna aranżacja wnętrza. Dziś mamy wiele możliwości jak skorzystać z pomocy profesjonalistów z dziedziny projektowania wnętrz. Od tradycyjnego, stacjonarnego biura projektowego po usługę jaką jest projektowanie wnętrz online. Wbrew pozorom decydując się na tego typu usługę oszczędzamy czas i pieniądze. Dlaczego? Nie musimy biegać po sklepach w poszukiwaniu najlepszych dla nas rozwiązań, nie narażamy się na niepotrzebne wydatki w wyniku źle podjętych decyzji i w końcu na rozczarowanie efektem końcowym. Oczywiście decydując się na projektowanie wnętrza przy pomocy projektanta nie jesteśmy zwolnieni z określenia naszych potrzeb, wskazania oczekiwań. Każdy projekt wnętrz wykonywany jest przecież dla Klienta a nie na potrzeby reklamowe. Chociażby projekt salonu musi być dopasowany do jego użytkowników, ich stylu życia. Pamiętajmy, ze dobry projekt jest podstawą i kluczem do osiągnięcia wymarzonego efektu funkcjonalnego i pięknego wnętrza.