Dach pokryty gontem bitumicznym – ponadczasowe piękno w rustykalnym stylu

0
859
Dach pokryty gontem bitumicznym – ponadczasowe piękno w rustykalnym stylu

Właściciele domów, którzy wybierają tradycyjne pokrycia dachowe, takie jak gonty, cenią sobie ponadczasowe – i niekłaniające się zmiennym trendom – piękno nieruchomości. Producenci, chcąc wyjść naprzeciw coraz większym oczekiwaniom inwestorów, tworzą kolekcje oddające aktualne tendencje w zakresie wzornictwa i kolorystyki dachów. Gonty bitumiczne łączą w sobie modną estetykę z nieśmiertelnym stylem, dlatego są świetnym wyborem na lata.

Gont bitumiczny – najważniejsze zalety

Gonty bitumiczne z kolekcji RANCHO marki TECHNONICOL stanowią trwały, wytrzymały i piękny rodzaj materiału konstrukcyjnego, stosowany najczęściej do pokryć dachów skośnych o nachyleniu 12 stopni lub większym. Nowoczesne produkty to połączenie włókna szklanego i bitumu oksydowanego z granulkami bazaltowymi na wierzchu. Znajdujące się na spodzie paski kleju pod wpływem promieni słonecznych trwale łączą poszczególne płytki gontu, tworząc wytrzymałe i estetyczne pokrycie dachowe. Profesjonalnie ułożony gont zapewnia ciszę wewnątrz domu oraz wysoką odporność na wiatr.

Najmodniejsze wzory gontów bitumicznych

W kolekcji ATLANTIC – jednej z najmodniejszych serii wielowarstwowych gontów bitumicznych w Polsce – znajduje się minimalistyczna szara karpiówka w wersji kolorystycznej MADEIRA. Jedną z jej zalet jest niewielka powierzchnia, swoim układem przypominająca rybią łuskę lub koronkę, dzięki której łatwo ułożyć ją nawet na dachu o skomplikowanej konstrukcji i elementach zdobniczych (na przykład na lukarnach typu wole oko). Karpiówka prezentuje się świetnie nie tylko w bardzo współczesnych projektach, ale także w modnych domach z bali i budynkach o klasycznej bryle, nadając im rustykalnego, swojskiego stylu. Prosta geometryczna forma, brak wyrazistych zdobień i stonowana, tradycyjna kolorystyka (antracyt, srebrzysta szarość, brąz) czynią z niej również idealne wykończenie dachów budynków o znaczeniu historycznym lub na takie stylizowanych. Seria jest objęta aż 60-letnią gwarancją.

W rustykalnych domach wznoszonych obecnie, coraz częściej zlokalizowanych w dużych miastach lub na przedmieściach, doskonale sprawdza się także karpiówka w kolorze łagodnej zieleni lub dwóch, kontrastujących ze sobą odcieniach brązu – z jednej strony te palety nadają budynkowi szlachetności, z drugiej świetnie wpisują się w miejską stylistykę. Nowoczesna technologia pozwala obecnie na produkcję z wykorzystaniem wytrzymałych i odpornych na warunki atmosferyczne surowców.

Inwestorzy, którzy planują budowę domu w estetyce dworkowej z rustykalną nutą oraz cenią sobie tradycyjny wygląd obiektów mieszkalnych, na pewno docenią gont bitumiczny z serii BEAVER SMILE, utrzymany w kolorystyce wyrazistej czerwieni. Ten typowy odcień, za sprawą eleganckiego i trwałego pokrycia, świetnie zaprezentuje się na dachu budynku i nigdy nie wyjdzie z mody.