Jak chronić skórę przed detergentami podczas sprzątania?

0
935
Jak chronić skórę przed detergentami podczas sprzątania

Podczas sprzątania warto zadbać o swoją skórę dłoni – w przeciwnym przypadku możemy doprowadzić do jej nadmiernego przesuszenia, a nawet bolesnego pękania!

Środki do sprzątania zawierają w sobie szereg różnych związków, które mogą podrażniać skórę dłoni. Ostre detergenty pozbawiają skórę naturalnej warstwy ochronnej, a tym samym prowadzą do jej nadmiernego przesuszenia. U niektórych osób detergenty mogą powodować również miejscowe reakcje alergiczne objawiające się przez zaczerwienienie, pieczenie i wysypkę.

Aby temu zapobiegać, w trakcie sprzątania warto stosować odpowiednio rękawice ochronne. Z nimi można uzyskać idealny efekt bez przesuszonej i podrażnionej skóry rąk!

Jakie rękawice do sprzątania wybrać?

W sprzedaży, między innymi w sklepie leifheitsklep.pl, można zakupić obecnie różne rodzaje rękawic pomocnych podczas sprzątania. Jakie z nich sprawdzą się wtedy najlepiej?

Do codziennego sprzątania domu, a także do zmywania naczyń, sprawdzą się gumowe rękawiczki wielorazowe. Można zakupić modele z miękkimi wyściółkami z bawełny, modele z bardzo cienkiej gumy, z antypoślizgowymi elementami oraz modele wyjątkowo wytrzymałe – Extra Strong.

Większość modeli rękawic do sprzątania to modele wykonane z lateksu. Osoby uczulone na lateks powinny poszukiwać rękawic bez tego składnika – można znaleźć je w sklepie internetowym leifheitsklep.pl.

Do wyboru mamy także rękawice jednorazowe – najlepiej sprawdzą się do prac wymagających dokładności, ponieważ są cieńsze od rękawic wielorazowych. Także polecane są przy pracach w toalecie, ponieważ są bardziej higieniczne. Po użyciu można je wyrzucić. Gdy chcemy korzystać z rękawic wielorazowych do czyszczenia toalety, pamiętajmy o tym, żeby nie korzystać z nich podczas sprzątania innych części domu.

Pamiętaj o doborze odpowiedniego rozmiaru rękawic!

Niezależnie od rodzaju wybranych rękawic, należy pamiętać o ich właściwym rozmiarze – tylko wtedy będzie można razem z nimi realizować domowe obowiązki jeszcze wygodniej i z właściwą ochroną dłoni.

Zbyt małe rękawice będą nadmiernie uciskały i uniemożliwiały pracę. Te zbyt duże będą z kolei spadały z rąk.