Nowoczesne projekty: schody wspornikowe dla Twojego domu

0
1303
Nowoczesne projekty schody wspornikowe dla Twojego domu

Wybór schodów do domu jest jednym z najważniejszych elementów aranżacji całego wnętrza. Nic więc dziwnego, że coraz większa ilość z nas patrzy z większym stopniem zainteresowania na to, jak ich wygląd może wpłynąć na całość odbioru naszego mieszkania lub domu. Co ciekawe, coraz częściej da się zauważyć to, że znacznie odważniej odchodzimy od klasycznej wizji schodów na rzecz projektów nieco bardziej szalonych i przepełnionych znacznie większą dozą nowoczesności niż kiedyś. O jakich projektach mowa?

Schody wspornikowe?

Co można rozumieć przez hasło: schody nowoczesne? Otóż nie ma tutaj jednej konkretnej definicji mogącej powiedzieć, co dokładnie możemy zaliczyć pod tą kategorię. Gdybyśmy jednak mieli pokusić się o wskazanie projektu, który można nazwać nowoczesnym, to na pewno byłyby to schody wspornikowe. Świetnie wpiszą się one w stylistykę minimalistyczną, w której zdecydowanie nie ma miejsca na zbędne elementy. Jak jednak działają takie schody i co sprawia, że nie runą one podczas stawiania na nich kroków? Wszystko dzięki sposobie ich konstrukcji, wykorzystujące belkę stalową lub stalową. To właśnie do takiej belki, po wcześniejszym wmontowaniu jej w ścianę, montuje się poszczególne stopnie. Kluczem do sukcesu takiego projektu jest odpowiednie skonstruowane elementu nośnego, tak aby poszczególne nie wyginały się i co najważniejsze – nie pękały pod naporem kroków naszych domowników. Nie ma w tym nic dziwnego – bezpieczeństwo ponad wszystkim!

Schody wspornikowe

Też chcę mieć takie schody – czy są one dla mnie?

Niektórzy mogą się jeszcze zastanawiać – czy także u mnie można zamontować takie schody? Odpowiedź wcale nie jest taka prosta: potrzeba wpierw przygotowanie waszej ściany do zabiegu montażu. Jeżeli poskąpimy środków i czasu to ryzykujemy poważne uszkodzenie ściany i w najlepszym przypadku będą to pęknięcia ściany, a w najgorszym całkowitą anihilacją schodów! Właśnie dlatego, warto zadbać o to, aby schody nie obciążały ściany. W sprawie wymiarów warto trzymać się pewnych standardów, zapewniających maksymalny komfort. bezpiecznym wyborem dla szerokości będzie 20-25 centymetrów. Co do długości stopnia, nie warto przekraczać 120 centymetrów długości. Dzięki temu nie tylko uchronicie ścianę przed zniszczeniami i ewentualnymi naprawami!

Też chcę mieć takie schody – czy są one dla mnie

Czas na działanie!

Jak więc widać schody wspornikowe, są niezwykle ciekawym dodatkiem do wystroju domu. Czasami warto zaryzykować i postawić na projekt, niewidziany często w polskich wnętrzach! Czas na nutkę ryzyka, a gwarantujemy wam, że podziękujecie nam za tą radę!

Źródło zdjęć nowoczesnych schodów wspornikowych: pl.fontanotshop.com