Jak podgrzać wodę w basenie?

0
3124
Jak podgrzać wodę w basenie?

Niektórzy skarżą się na zimną wodą w basenie. Można jednak szybko rozwiązać ten problem. To basen poliestrowy. Sprawdzi się idealnie do ogrodu. W basen ogrodowy poliestrowy warto zaopatrzyć się jeszcze przed zimą. Ciekawostką w poniższym artykule będzie również informacja jak podgrzać wodę w basenie

Jakie rozmiary basenów można kupić?

Niektórzy mogą się zastanawiać, czym jest wspomniany basem poliestrowy. To inaczej basen ogrodowy, który jest łatwy w montażu. Wielkości zaczynają się od 6 metrów do nawet 10 metrów. Najczęstsza głębokość to 1,5 metra. Baseny posiadają specjalne schodki ułatwiające wejście do wody.  Produkowane są one z materiałów bardzo wysokiej jakości. Dzięki temu ich żywotność jest bardzo długa, a dodatkowo łatwo utrzymać czystość w basenie. W firmie pracują wykwalifikowani pracownicy. Wprowadzają oni mnóstwo innowacji i rozwiązań zarówno przy produkcji, jak i montażu. 

Od czego zależy jego cena? 

  • od powierzchni oraz typu niecki basenowej
  • od dodatków 
  • od sposobu ogrzewania
  • od sposobu oczyszczania wody
  • od wykończenia basenu
  • od kosztów montażu 

Jak podgrzewać wodę z basenu? 

Standardowa temperatura, w której ludzie lubią pływać to około 28 stopni Celsjusza. Istnieje kilka sposobów efektywnego ogrzewania wody. Poniżej przedstawiamy kilka z nich: 

1. Elektryczny podgrzewacz wody z termostadem – działa na zasadzie ogrzania grzałką elektryczną wody przepływającej przez urządzenie. Niezwykle ważna jest dbałość o element grzewczy. Największe zagrożenie to działanie wapna w wodzie, środków chemicznych, czy też nieodpowiednie podłączenie elektryczne lub hydrauliczne. 

2. Kolektory słoneczne – urządzenie działa bardzo prosto, pompa filtra tłoczy wodę do kolektorów. W tym miejscu zostaje ogrzana. Klient może zainstalować dodatkowy zawór. Idealnie sprawdza się to w przypadku braku słońca. 

3. Wymiennik ciepła – produkt podpinany jest pod instalację, dzięki czemu gorąca woda, która wpływa do wężownicy wymiennika, podnosi temperaturę wody w basenie. Dla efektywnego zastosowania wmontowany jest specjalny czujnik. 

4. Pompa wytwarzająca ciepło – urządzenie z sukcesem wykorzystuje energię słoneczną z powietrza.

O firmie SuperPools

To firma znajdująca się w Opolu. W swoim asortymencie posiada bogaty wybór basenów. Zakup zaczyna się od spotkania, w którym ustalane są takie szczegóły jak:

  • kształt,
  • miejsce ustawienia basenu,
  • ustalenie szczegółów i harmonogramu prac. 

Żeby zobaczyć przykładowe realizacje warto wejść na stronę producenta lub na jego social media.

 

Kogo marzeniem jest piękny basen w ogrodzie lub na działce?