Jak szukać taniego mieszkania w Warszawie?

0
1333
Jak szukać taniego mieszkania w Warszawie

O mieszkaniu w Stolicy marzą nie tylko mieszkańcy tego miasta, ale też całej Polski, a ostatnio również przybysze zza granicy. Nic dziwnego, że ceny rzadko można uznać za korzystne.

Ceny najdroższych mieszkań w Warszawie dochodzą do kilkunastu milionów złotych, a średnio jest to ok. 350 tysięcy. Da się jednak znaleźć również tańsze lokum, choć wymaga to nieco więcej zachodu, niż tylko wizyta w agencji nieruchomości czy przejrzenie ogłoszeń w gazecie.

Gdzie znaleźć tanie mieszkanie w Warszawie?

Na początek warto zajrzeć do raportów cen mieszkań na stronie https://sonarhome.pl. Tam można zorientować się, które dzielnice są nieco lepsze pod względem cen.

Najlepiej jest na obrzeżach, choć nie jest to uniwersalna reguła, bo Wilanów tradycyjnie jest obszarem ekskluzywnym ( i to już od czasów króla Jana III Sobieskiego, który tam mieszkał). Chcąc znacznie obniżyć cenę, warto rozglądać się też w obszarach podmiejskich. Często ceny są tam znacznie niższe, a z czasem wchodzą one w skład miasta, które stale się rozszerza.

Przydatne linki do szukania tanich mieszkań w stolicy

Tanie mieszkanie w bloku czy w kamienicy?

O ile w wielu miastach w Polsce kamienice uchodzą za najmniej ekskluzywne miejsce do życie, to w Warszawie, z uwagi na niewielką ilość przedwojennej zabudowy, są one uważane za nieruchomości z klasą. Nawet te zaniedbane są w stanie osiągnąć dość dobre ceny, a coraz więcej z nich jest poddawana rewitalizacji, co znacznie podwyższa ich wartość.

Z drugiej strony miejsca pod nowe osiedla nie ma aż tak dużo, dlatego tam też wartość mieszkań może być spora. Dlatego szukając taniego mieszkania w Warszawie najłatwiej je znaleźć w bloku z lat 60. czy 70.

Jak szukać taniego mieszkania w Warszawie?

Obecnie większość transakcji odbywa się poprzez agencje nieruchomości. Tam ceny są zwykle do siebie podobne. Są jednak i tańsze mieszkania, sprzedawane bezpośrednio przez właścicieli. Informacji na ten temat można szukać w lokalnych gazetach i poprzez ogłoszenia rozwieszane np. na słupach. Czasem w ten sposób można upolować okazje, którą trzeba tylko wyremontować