Koszty wynajmu koparki

0
872
Koszty wynajmu koparki

Podczas budowy domu lub prac ziemnych na terenie swojego podwórka i ogrodu może okazać się, że koparka jest niezbędna. Oczywiście nie znaczy to, że trzeba sobie kupić specjalistyczny sprzęt. Przypadku kiedy koparka jest nam potrzebna na krótki czas, lepiej jest ją wynająć. Wówczas można skorzystać z pomocy doświadczonego operatora, a koszty są nieporównywalnie mniejsze.

Ile kosztuje wynajem koparki?

Wynajem samej koparki nie jest bardzo kosztowna. Wszystko zależy od tego, jaki sprzęt się wynajmuje oraz jakimi parametrami się on charakteryzuje. Im bardziej nowoczesna i dobrze wyposażona koparka, tylko koszt będzie większy. Dobra wiadomość jest taka, że do pracy przy budowie lub na podwórku może wystarczyć kompaktowa koparka. Koszt wynajęcia może kształtować się nawet w granicach 400 zł za dzień. Do obsługi takiego sprzętu nie trzeba mieć specjalnych umiejętności ani pozwolenia. Inaczej koszty będą kształtować się w przypadku „koparek z prawdziwego zdarzenia”. Do ich obsługi potrzebny już jest wykwalifikowany operator kropka koszty eksploatacyjne, a tym samym i wynajem są już znacznie wyższe. Wbrew pozorom może okazać się jednak, że lepiej wynająć dużą koparkę i doświadczonego operatora na jeden dzień, niż samodzielnie wykonywać pracę tzw. minikoparką.

W jakich przypadkach także sprawdzi się wynajem koparki?

Wynajem koparki to także dobre rozwiązanie dla firm budowlanych. w tym przypadku można pokusić się także o wynajem długoterminowy. Wszystko zależy od tego, do jakiego celu firma wynajmuje koparkę. Jeżeli wynajem motywowany jest awarią posiadanego sprzętu, wówczas lepiej sprawdzi się wynajem krótkoterminowy. Wynika to z faktu, że koparka będzie służyła tylko do czasu naprawy popsutego sprzętu lub do kupna nowego. Inaczej należy rozpatrywać sytuację, kiedy firma budowlana dopiero raczkuje na rynku. W takiej sytuacji kupno własnej koparki może być ogromnym obciążeniem dla budżetu. W związku z tym długoterminowy wynajem może rozwiązać problem braku odpowiedniego sprzętu. Koparki wynajmowane na dłuższe okresy zazwyczaj idą w parze z mniejszym kosztem wynajmu.

Podsumowując, nie zawsze kupno koparki jest dobrym rozwiązaniem. Sytuacja, kiedy potrzebne jest ona na krótki czas, lepiej sprawdzi się wynajem. Na wypożyczeniu z całą pewnością zyskają także początkujące firmy budowlane lub te, których koparkę spotkała nagła awaria.