Najlepszy syfon do wanny

0
710
Najlepszy syfon do wanny

Wybierając wyposażenie do łazienki zwracamy szczególną uwagę na estetykę wykończenia sanitariatów, zapominając o tym, jak ważną funkcję pełnią instalacje kanalizacyjne. Elementem, który wpływa na komfort użytkowania wanny oraz odpowiednie odprowadzanie wody jest syfon. Wbrew pozorom jego wybór nie jest tak oczywisty i wymaga podjęcia kilku ważnych decyzji.

Czym się kierować przy wyborze syfonu do wanny?

W przeciwieństwie do innych syfonów, te przeznaczone do wanny różnią się budową. Są zdecydowanie mniejsze niż syfony do umywalki, gdyż odpływ w wannie umieszczony jest znacznie niżej. Poszczególne modele mogą także posiadać nieco inną konstrukcję oraz sposób montażu. Syfon do wanny powinno się więc wybierać nie według własnych upodobań, a parametrów konkretnej wanny. Syfon, aby mógł należycie spełniać swoją funkcję, musi ściśle przylegać do instalacji wodno- kanalizacyjnej, dlatego tak ważne jest odpowiednie dopasowanie go do otworów i przyłączy w wannie. To tylko podstawowe kwestie, które należy wziąć pod uwagę podczas zakupu syfonu, więcej przydatnych informacji znajdziesz w artykule „Jak wybrać syfon do wanny?”. Syfon do wanny jest tak ważną inwestycją, że główne kryterium wyboru nie powinna stanowić cena. Istotną kwestią w tym przypadku jest dopasowanie modelu do wanny, rozmiar czy materiały użyte do produkcji.

Dlaczego wybór syfonu jest tak ważny?

Syfon to element instalacji wodno – kanalizacyjnej, który odpowiada za odpływ wody do ścieków. Jeżeli jest prawidłowo zamontowany, rury nie zapychają się, a z odpływu nie wydobywa się nieprzyjemny zapach. Nieprawidłowo dopasowany syfon do wanny może być powodem przecieków, gdyż zamiast do kanalizacji, woda będzie wydostawać się pod wannę lub tynki. Syfon do wanny pełni ważną funkcję i dzięki niemu możliwe jest prawidłowe korzystanie z sanitariatu. W przypadku wyboru syfonu nie jest ważna estetyka wykonania, a jego funkcjonalność i jakość. Syfon do wanny to element, nad którego wyborem powinniśmy się tak samo dobrze zastanowić, co podczas zakupu płytek do łazienki czy urządzeń sanitarnych.