Narzuta na kanapę

0
1040
Narzuta na kanapę

Narzuty używa się jako warstwa ochronna dla pościeli w sypialni,w momencie, w którym nie mamy miejsca na jej chowanie, na przykład w szafie. Przy braku pojemnika w łóżku, pościel musi zostawać tak, jak jest, stąd pomysł na narzutę, która może być cięższym lub bardzo lekkim materiałem, który ma zapewnić estetyczne wrażenie porządku w tym pomieszczeniu. Jednak narzuty można używać także do mebli salonowych, narzucać je na przykład na kanapę. Dlaczego?

Narzuta do salonu

Sprawdzi się w tym pomieszczeniu idealnie! Może odświeżyć nie tylko pokój, ale i meble tapicerowane, które tego potrzebują. Często stare modele są bardzo niemodne, ale sprawne i mają dobry materac. Aby je odświeżyć, wystarczy użyć takiej narzuty. Wybór jest ogromny. Możemy przebierać w jednolitych kolorach, modelach z frędzlami lub w narzutach, które mają niesamowite, geometryczne wzory. Tak naprawdę nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich narzut, ale możemy powiedzieć, które z nich są najlepsze, z jakich materiałów warto je wybierać. Przede wszystkim mamy do dyspozycji narzuty z akrylu i poliestru – są one jedne z bardziej wytrzymałych materiałów, które wymagają tylko wyprania. Schną w trybie ekspresowym i nie ma potrzeby ich prasowania, by wyglądały przyzwoicie. Wystarczy wrzucić je do pralki i wyjąć, wieszając w dogodnym miejscu. Kolejnym materiałem jest satyna, która sprawi, że nasze pomieszczenie z miejsca stanie się bardzo eleganckie. Warto wybierać satynowe narzuty w jednym, maksymalnie w dwóch odcieniach. Bawełna, jako ostatnia propozycja, jest nieco bardziej wymagająca, ale to mięciutki materiał, pod którym można się schować przed jesienną depresją.

Narzuta na kanapę

Narzuta na kanapę powinna mieć idealne wymiary – to znaczy takie, aby jej materiał nie dotykał niepotrzebnie podłogi, nie ciągnął się na niej. Najlepiej, kiedy przykrywa ona całą kanapę. Wtedy nie musimy się martwić o ewentualny materiał, który zostałby ciągnięty na przykład przez ciekawskiego psa. Dokładnie dopasowany do kanapy, może posłużyć nam przez długi, długi czas, będąc wspaniałą ozdobą salonu.