Okleina na drzwi

0
1100
Okleina na drzwi

Okleina na drzwi to sposób na ich odnowienie. To nie żarty, czasami nudzą nam się proste drzwi, niewymieniane od kilku lat. W futrynie trzymają się dobrze, ale ciężko na nie patrzeć. Mogą być obdrapane przez zwierzęta, zniszczone przez upływ czasu, po prostu nie w naszym guście. Jednak koszt wymiany drzwi sięga nawet dwóch-trzech tysięcy, a nie każdego stać na taki wydatek. Dlatego z pomocą przychodzi nam właśnie okleina na drzwi.

Okleina

Okleina to bardzo cienki arkusz forniru, czyli po prostu cienki przekrój drewna. Z ciekawostek: była znana już w Egipcie oraz w średniowieczu. Faktycznie jest popularna aż do dzisiaj, dlatego że to przyjemny materiał, za pomocą którego szybko odnowimy nasze drzwi. Aktualnie okleina to nie tylko materiał drewniany, ale także wykonany z folii PCV, w różnych kolorach i aranżacjach, dzięki czemu możemy ją dobrać do naprawdę wszystkich pomieszczeń, także do kuchni i łazienki. Dzięki temu nie będziemy zmuszeni wymieniać drzwi wraz z całą futryną, robiąc sobie długotrwający problem. Tymczasem dzięki jednemu zakupowi i godzince roboty, nasze drzwi mogą mocno i pozytywnie zmienić swój wygląd, dopasowując się do ogólnej aranżacji wnętrz. O to właśnie chodzi w odnawianiu!

Okleina na drzwi

Okleiny można dobrać do każdych drzwi, a ich montaż jest bardzo prosty, zwłaszcza jeżeli mamy do czynienia z folią PCV. Wystarczy przymocować je do drzwi za pomocą naklejki z tyłu, odklejając folię ochronną. Pamiętajmy o wygładzaniu folii; nie nałóżmy jej na całe drzwi na szybko. Musimy pamiętać, by ją wygładzać po każdym kawałku nałożenia, gdyż w innym razie możemy mieć problem z bąbelkami powietrza, które zagnieżdżą się pod materiałem. Stopniowe nakładanie znacznie ułatwi nam pracę, tak, by była ona jak najbardziej bezstresowa. Okleiny mogą przypominać drewno, mogą też wyglądać jak cegła czy inny materiał tego rodzaju. Możemy obkleić drzwi… trawą! Czyli folią, która łudząco podobna jest do drewna. Tego rodzaju folia docelowo znajdzie się na dole drzwi – na przykład. Pomysłów jest bardzo wiele, ponieważ rynek oferuje nam setki różnych oklein. Do wyboru, do koloru!