Stół rozkładany – co warto wiedzieć przed jego zakupem?

0
830
Stół rozkładany – co warto wiedzieć przed jego zakupem

Obecnie w wielu mieszkaniach pojawia się dokładnie ten sam problem – ze względu na ograniczoną przestrzeń, ciężko jest zdecydować się na stół, który zawsze pomieści wszystkich gości, których zdecydujemy się zaprosić i jednocześnie nie przeszkadzać swoimi rozmiarami w codziennym funkcjonowaniu mieszkańców. Z tego właśnie powodu warto zdecydować się na rozwiązanie, jakim jest właśnie stół rozkładany.

Dzięki rozkładanym stołom faktycznie na co dzień możemy oszczędzić ogromną przestrzeń, którą możemy wykorzystać w inny sposób. Na co dzień nie potrzebujemy stołów, przy których może usiąść wielu naszych znajomych czy członków rodziny, jednak jeśli ich zapraszamy – warto mieć warunki, które to umożliwiają. Zdaniem wielu idealnym kompromisem są właśnie stoły rozkładane. Co istotne, stół rozkładany to rozwiązanie dobre zarówno do kuchni, jadalni, jak i również do salonu.

Rozkładane stoły kuchenne

W wielu kuchniach nie ma możliwości na wstawienie stołu o rozmiarach na tyle pokaźnych, aby wygodnie usiadły przy nich nawet 4 osoby, nie wspominając o większym gronie. Tyczy się to zwłaszcza kawalerek, garsonier czy innych mieszkań, gdzie przestrzeń, na którą decydują się właściciele, jest po prostu ograniczona – kuchnia jest jednym z pomieszczeń, które na tych ustępstwach cierpią najbardziej.

W przypadku stołów kuchennych mamy do czynienia z rozwiązaniami, które nie posiadają blatów schowanych pod blatem właściwym, lecz są one spuszczane w dół. To rozwiązania równie praktyczne i wytrzymałe, co w przypadku stołów składanych w standardowy sposób, dodatkowo w takim przypadku rozmiar stołu złożonego może zostać ograniczony znacznie bardziej, niż tradycyjnego stołu składanego.

Możemy zdecydować się również na stoły, których całą powierzchnię można złożyć. Są to jednak rozwiązania skrajne, a same stoły, przyczepione do ściany bocznej, są naprawdę małe i w większości przypadku sprawdza się maksymalnie w przypadku dwóch osób, które zdecydują się przy nich zasiąść.

Same stoły rozkładane są w kuchniach bardzo powszechne, wszystko ze względu na to, że to genialny sposób na oszczędzenie miejsca. Duży stół często utrudnia zaaranżowanie praktycznej kuchni w małym mieszaniu, a stół rozkładany przynajmniej częściowo te problemy rozwiązuje.

Rozkładane stoły do salonu

Salon to kolejne miejsce, w którym nie zawsze posiadamy tak dużą przestrzeń, aby zdecydować się na stół, przy którym zawsze będą mogli usiąść wszyscy nasi goście. Często salony to również przestrzeń, w której bawią się dzieci czy odbywa się inna, np. taneczna, część naszego przyjęcia. W takich wypadkach możliwość manewrowania wielkością stołu okazuje się niezwykle praktyczna.

Wyjątkiem są oczywiście salony naprawdę okazałe, o przestrzeni, która umożliwia ustawienia w niej stołu mieszczącego interesując nas liczbę osób. W większości przypadków jednak na taką opcję możemy zdecydować się jedynie w domach lub mieszkaniach o naprawdę pokaźnej powierzchni, przekraczającej 100 m2.

Pamiętajmy, że w przypadku decydowanie się na stół rozkładany, musimy zdecydować się na dostosowanie do niego reszty przestrzeni i tyczy się to każdego pomieszczenia, w którym taki mebel będzie się znajdował. Przykładem jest oświetlenie – warto zaplanować je tak, aby było funkcjonalne również przy rozłożonym i wypełnionym stole. Nie inaczej jest z dywanami (muszą mieć odpowiednią powierzchnię) czy w ogóle z możliwością wygodnego przechodzenia, gdy stół jest rozłożony. Myśląc o takich detalach uda nam się zaplanować przestrzeń w taki sposób, że będzie ona prawdziwie praktyczna, niezależnie od sytuacji.

Rozkładane stoły do jadalni

W przypadku jadalni stoły rozkładane są chyba najmniej popularne ze wszystkich tutaj wymienionych. Wynika to z prostego faktu – jeżeli ktoś posiada przestrzeń, która pozwala na zorganizowanie w niej właśnie osobnej jadalni, to nie powinien mieć również problemów ze znalezieniem w niej przestrzeni na stół odpowiednich rozmiarów.

Jeżeli jednak ktoś chce zaoszczędzić przestrzeń podczas dnia codziennego i w tym wypadku warto zastanowić się nad takimi rozwiązaniami.

Niezależnie od tego, jakiego konkretnie stołu poszukujemy, możemy liczyć na naprawdę liczne rozwiązania dostępne na naszym rynku – któreś z nich na pewno spełni wszystkie stawiane przed nim oczekiwania.

Gdzie szukać stołów rozkładanych?

Zachęcamy do sprawdzenia oferty sklepu OtoMeble.pl. Mają oni w swoim asortymencie m.in. liczne stoły rozkładane – zarówno te przeznaczone do kuchni, jak i jadalni czy salonu. Różne rodzaje drewna, różne powierzchnie oraz co również ważne – różny przedział cenowy, to wszystko sprawia, że każdy na pewno znajdzie tutaj rozwiązanie dla siebie.

Pamiętajcie, aby przed zakupem dokładnie sprawdzić, jaką powierzchnię powinien posiadać stół przed, jak i po rozłożeniu – wszystko po to, aby zawsze był rozwiązaniem funkcjonalnym. Istotne jest, aby jego rozłożona wersja nie była za mała w stosunku do naszych codziennych wymagań – w końcu nie po to kupujemy stół rozkładany, aby zawsze był rozłożony.

W przypadku jakichkolwiek pytań, czy wątpliwości – zachęcamy do kontaktu z obsługą sklepu OtoMeble.pl, która zawsze służy swoją pomocą, wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem.

Rozkładane stoły do jadalni i salonu w ofercie sklepu meblowego OtoMeble.pl