Budowa domów na sprzedaż – ceny inwestycji oraz zysku w Poznaniu

0
640
Budowa domów na sprzedaż - ceny inwestycji oraz zysku w Poznaniu

Rynek nieruchomości w Polsce ma się znakomicie. Jak wynika z danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny – w 2019 roku oddane zostanie do użytku 200 tys. nowych mieszkań. To doskonała wiadomość nie tylko dla osób, które w najbliższym czasie planują zakup własnego ,,M”. Z sytuacji w branży nieruchomości powinni cieszyć się również inwestorzy. Jak mogą oni ulokować swoje środki?

Inwestycje w nieruchomości – duży rynek

Zakup mieszkań w celach inwestycyjnych nie jest pomysłem nowym. Na polskim rynku działa już ogromna ilość firm, które specjalizują się w lokowaniu kapitału w tzw. flipach lub mieszkaniach na wynajem. Według branżowych danych, nawet 40 proc. kupowanych obecnie mieszkań jest nabywanych z myślą o inwestowaniu. Jak się jednak okazuje, flipping i wynajem nie są jedynym sposobem na zarobienie pieniędzy na rynku nieruchomości.

Inwestycja w dom na sprzedaż – od czego zacząć?

Ciekawą alternatywę stanowią domy budowane z myślą o sprzedaży. Jak przekonują osoby, które zajmują się tym od wielu lat – na sprzedaży jednego takiego domu można zarobić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Od czego należy zacząć?

 

Przygodę z tym segmentem rynku nieruchomości należy rozpocząć od zakupu działki. Bardzo ważny jest wybór odpowiedniej lokalizacji, ponieważ od niej zależeć może zainteresowanie nabywców, a także cena, którą trzeba będzie zapłacić. Warto w tym momencie spojrzeć na trendy migracyjne Polaków, którzy coraz chętniej wynoszą się z zatłoczonych centrów miast i kupują domy w strefach podmiejskich. Taka sytuacja występuje na przykład w Poznaniu.

 

Koszt zakupu takiej działki w okolicach Poznania to wydatek na poziomie 2000 zł/mkw. Wszystko zależy oczywiście od jej dokładnej lokalizacji, powierzchni, a także kształtu. Po nabyciu ziemi można przystąpić do budowania.

Budowanie domu na sprzedaż – jakich materiałów użyć?

Żaden dom nie powstanie bez użycia odpowiedniego betonu. Ten najlepiej nabyć u samego źródła jego produkcji, czyli na przykład w Betoniarnia Poznań. Zakup towaru bezpośrednio u producentów to spora oszczędność pieniędzy, a także czasu. Ręczne przygotowywanie tego materiału pochłania pracownikom wiele godzin, za które należy zapłacić. Budując dom z myślą o sprzedaży należy koszty obcinać, a nie je dodatkowo generować.

 

Przy pomocy betonu z betoniarni Poznań powstaną fundamenty oraz ściany. Korzystanie z towarowej odmiany mieszanki pozwala znacząco obniżyć koszty całej budowy – według ekspertów może to być nawet 40 proc.

 

Na tym etapie dom jest już w zasadzie gotowy do sprzedania. Można oczywiście przystąpić do jego wykończenia i sprzedaży obiektu ‘pod klucz’, ale większym zainteresowaniem nabywców cieszą się budynki w stanie surowym, które należy samodzielnie wykończyć według własnego pomysłu. Ile można na tym zarobić?

 

Podliczają koszty zakupu działki, betonu, elementów wykończenia i te związane z zatrudnieniem pracowników – całkowity koszt postawienia domu zamknie się w kwocie 180 – 200 tys. zł. Jego cena transakcyjna bez trudu osiągnie kwotę przekraczającą 250 tys. zł, tym samym inwestor w ciągu kilku miesięcy jest w stanie zarobić nawet 70 tys. zł.