Jak wybrać krzesła do kuchni lub jadalni?

0
910

Dla wielu osób kuchnia i jadalnia to najbardziej istotne przestrzenie w ich domach czy mieszkaniach. W obecnym, zagonionym świecie, to właśnie w nich często spotykamy się z bliskimi przy wspólnych posiłkach i co ważne – są to momenty, w których możemy po prostu zwolnić.

Dlatego tak ważne jest odpowiednie wyposażanie kuchni czy jadalni. A dobrego wyposażenia nie osiągniemy bez odpowiednio dobranych krzeseł. Jak wybrać te najlepsze i na co warto zwrócić uwagę podczas ich zakupu? Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do dalszej lektury!

Odpowiednie dopasowanie

Pamiętajmy o tym, aby zdecydować się na krzesła, które nie tylko będą pasowały do stołu (jeżeli nie mamy w planach zakupić zestawu), ale również do stylu, który dominuje w kuchni lub jadalni. Jeżeli przestrzenie te są nowoczesne – niech i takie będą zakupione przez nas krzesła. Jeżeli stawiamy na klasykę, również bądźmy konsekwentni. Oczywiście możliwe są małe odstępstwa, ale nie zalecamy szaleństw – może się bowiem okazać, że coś, co miało intrygować, szybko zacznie nas po prostu męczyć.

Pamiętajmy również, że zakupu tego typu dokonujemy zazwyczaj na kilka lat. Jeżeli więc planujemy remont w najbliższym czasie, pamiętajmy, aby zakupić krzesła (i inne meble, jeśli je wymieniamy) dostosowane do naszych nowych planów.

Ergonomia

Z tym pojęciem stykamy się co prawda głównie w przypadku, gdy planujemy zakup obrotowego fotela do naszego biura, jednak pamiętajmy o tym, że również w przypadku krzeseł do kuchni czy jadalni również powinniśmy o niej pamiętać.

Najprościej mówią, ergonomiczne krzesło to takie, które będzie dopasowane do naszych wymagań fizycznych. Pamiętajmy, aby siedzisko było odpowiednio głębokie i umocowane na odpowiedniej wysokości oraz aby wysokość i kąt odchylenia były odpowiednie.

Jak jednak dobrać odpowiednią wysokość krzesła? Najlepiej byłoby, aby nasze stopy opierały się całą swoją powierzchnią na podłodze, a nasze nogi w kolanach zginały się pod kątem prostym. Dzięki temu siedzieć będziemy wygodnie, nie będziemy mieli również problemów z różnego rodzaju uciskami, które mogą odbić się na naszej formie i zdrowiu.

Kolejnym problemem jest wspomniana głębokość siedziska. Zarówno zbyt mała, jak i zbyt wysoka, nie będzie miała dobrego wpływu na nasze zdrowie. Eksperci twierdzą, że najlepszym rozwiązaniem jest zakup krzesła, na którym siedząc, nasze udo będzie wystawało poza krawędź siedziska na wysokości 1/3. Oczywiście jest to proporcja trudna do utrzymania, zwłaszcza że nie każdy w rodzinie jest tak samo wysoki, ale warto trzymać się jej okolic, jeżeli tylko będzie to dla nas możliwe.

Pamiętajmy również, że nawet w przypadku krzeseł do kuchni czy jadalni, warto zdecydować się na te profilowane, dzięki czemu komfort siedzenia będzie znacznie większy, a nasz kręgosłup będzie nam niezwykle wdzięczny!

Solidność i wykonanie

Kuchnia czy jadalnia to miejsce, w którym meble na pewno będą intensywnie eksploatowane i nie inaczej będzie z krzesłami. Podczas zakupu na samym początku sprawdźmy, czy są one stabilne i czy pod wpływem nawet osoby ciężkiej, nie będą trzeszczeć czy nawet się rozjeżdżać. Solidne wykonanie oraz materiały wysokiej jakości sprawią, że będziemy posiadali meble faktycznie na lata.

Pamiętajmy również o tym, że w wielu przypadkach warto postawić na krzesła, których możliwości czyszczenia będą naprawdę proste. W końcu podczas jedzenia, gotowania czy nawet spotkania ze znajomymi, istnieje spora szansa, że na nasze krzesła od czasu do czasu opadną fragmenty jedzenia czy kilka kropel soku lub wina. W takim przypadku na pewno lepsze okażą się dla nas meble wykonane z jednolitego materiału, od tych np. dodatkowo tapicerowanych. Te tapicerowane będą się również znacznie częściej brudzić od wspominanej intensywnej eksploatacji.

Waga i mobilność

To kolejna rzecz, o której trzeba pamiętać. Zastanówmy się, czy nasze krzesła często będą przez nas przesuwane. Jeżeli tak (a tyczy się to bardziej kuchni, niż jadalni) – warto zdecydować się na modele lekkie. W przypadku jadalni, która z natury swej nie służy do gotowania, możemy zdecydować się na krzesła bardziej solidne, cięższe, ponieważ prawdopodobnie nie będziemy ich przesuwać tak często. Jeżeli nasza kuchnia jest naprawdę mała – może warto postawić nawet na kilka modeli składanych, dzięki czemu przy mniejszej liczbie gości będzie możliwość ich łatwego złożenia i schowania, przez co przestrzeń w kuch na pewno się powiększy.

Deltachairs – rozwiązania dla Ciebie

Jeżeli poszukujesz krzeseł do kuchni czy jadalni, koniecznie sprawdź ofertę Deltachairs. Znajdziesz w niej wiele krzeseł, o różnych kształtach, kolorach, wysokościach. Dzięki temu będziesz mógł odnaleźć te dla siebie idealne. Pomimo swoich bardzo atrakcyjnych cen, krzesła wykonane są znakomicie, z materiałów bardzo wysokiej jakości. Wszystko to składa się na ofertę znakomitą. Do tego znajdziesz w niej stoły czy krzesła przeznaczone stricte dla biznesu.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej – już teraz zapraszamy na www.deltachairs.com. Gwarantujemy, że czekają Cię tam jedynie udane zakupy!

www.deltachairs.com