Łazienka z jedną umywalką czy z dwoma?

0
1058
Łazienka z jedną umywalką czy z dwoma?

Coraz częściej w polskich łazienkach można spotkać dwie umywalki – jest to jeden z obecnych trendów aranżowania przestrzeni. Odgrywają rolę pierwszoplanową, szczególnie jeśli zestawione są z wyjątkową armaturą łazienkową. Co przemawia za takim rozwiązaniem? Przede wszystkim funkcjonalność. I to jest ich niezaprzeczalna przewaga.

Dwie umywalki to odpowiedź na główny problem naszych czasów: pośpiech. Dzięki temu dwoje domowników może przygotowywać się do wyjścia do pracy i wieczorem do spania. W ten sposób unikamy niepotrzebnych nieporozumień. Umywalki można „oznakować” inną armaturą łazienkową, różniącą się choćby kolorystycznie. Ale w przypadku tego wariantu trzeba uważać, żeby nie przesadzić z odmiennością, całość musi być spójna stylistycznie. Dlatego, jeśli tylko mamy taką możliwość – chodzi głównie o odpowiednią ilość miejsca – warto zdecydować się na taką opcję. W przypadku naprawdę małych łazienek pozostaje nam korzystanie z jednej umywalki.

Otwórz się na różne warianty

Zazwyczaj umywalki montowane są obok siebie. W przypadku umywalek nablatowych możemy zdecydować się na umieszczenie ich na jednym blacie. Wyraźniejsze rozdzielenie stref uzyskamy przez instalację umywalek na postumencie. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku mogą one znaleźć się na różnych wysokościach – chociażby ze względu na obecność w domu dzieci lub większą ergonomię, gdy wzrost domowników drastycznie się różni. W salonach kąpielowych można zetknąć się wyspami łazienkowymi – wtedy umywalki można umieścić na przeciwległych końcach blatu. Trzeba jedynie zwrócić uwagę na to, czy jest możliwość podłączenia ich do instalacji wodnej. W przeciwnym wypadku czeka nas remont. Dla stworzenia większej intymności, umywalki można oddzielić estetycznymi ściankami działowymi.

Armatura łazienkowa dla dwóch osób

Do łazienki z dwoma umywalkami najczęściej dobierana jest taka sama armatura. Ale jeśli zależy nam na podkreśleniu indywidualnego charakteru domowników, to nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać armaturę łazienkową zgodnie z preferencjami każdego użytkownika. Na większą swobodę można pozwolić sobie, gdy umywalki nie są obok siebie. Nietuzinkowym rozwiązaniem jest wybór kontrastowej armatury łazienkowej – z jednej strony biała armatura łazienkowa, a z drugiej czarna. Producenci armatury łazienkowej posiadają w swojej ofercie modele występujące w różnych wariantach. Tu warto wskazać choćby na armaturę łazienkową KLUDI ZENTA.