Przegląd produktów wiodącego producenta elektroniki budynkowej firmy Zamel

0
784
inteligentne-sterowanie-domem

Elektronika budynkowa jest składową systemu inteligentnego domu. To dzięki jej rozbudowanym możliwościom możliwe jest sterowanie między innymi oświetleniem, ogrzewaniem, klimatyzacją. Poznaj produkty elektroniki budynkowej firmy Zamel.

Automaty schodowe

Wygodne rozwiązanie służące do oświetlania klatek schodowych. Uruchomienie automatu za pomocą przełącznika lub czujnika ruchu powoduje włączenie światła na określony, wcześniej zdefiniowany przez użytkownika czas. Możliwa do ustawienia rozpiętość czasowa jest bardzo duża, obejmuje zakres od dziesięciu sekund do dziesięciu minut. Automaty schodowe posiadają płynną regulację czasu pracy.

Zobacz: Szacowanie kosztów montażu inteligentnego systemu sterowania domem

Wyłączniki zmierzchowe

Znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność włączania i wyłączania urządzeń w zależności od stopnia natężenia światła słonecznego. Wyłączniki zmierzchowe najczęściej ustawia się w ten sposób, że aktywują się po zapadnięciu zmroku i wyłączają o poranku. Wyposażone są w zewnętrzną sondę natężenia oświetlenia, więc sam wyłącznik może być zainstalowany wewnątrz budynku. Najczęściej są wykorzystywane przy oświetleniu zewnętrznym.

Czujniki ruchu

Wysokiej klasy czujniki ruchu produkowane przez zamel.com zdolne są do wychwycenia ruchu nawet przez szkło, płyty karton-gips czy tworzywo sztuczne. Wykorzystuje się je do sterowania automatycznym włączaniem oświetlenia lub do monitoringu. Temperatura otoczenia nie ma wpływu na sprawność działania czujnika.

Wskaźniki zasilania

Wskaźniki zasilania są praktycznym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie przebiega linia jednofazowego lub trójfazowego zasilania. Sygnalizacja obecności napięcia w sieci odbywa się za pomocą diody LED, świecącej wyraźnie w ciemności. Obecność wskaźników zasilania pozwala łatwo monitorować stan sieci i niweluje konieczność używania profesjonalnych mierników napięcia sieciowego.

Liczniki energii elektrycznej

Liczniki energii elektrycznej firmy Zamel mogą służyć także jako podliczniki. To praktyczne rozwiązanie w przypadku konieczności wewnętrznego rozliczania zużycia energii elektrycznej. Prawidłowa praca licznika sygnalizowana jest diodą LED. Aktualny stan licznika można odczytać na czytelnym wyświetlaczu LCD. Licznik wyposażono w osłony na zaciski, które dają możliwość zaplombowania.

Regulatory temperatury

Regulatory temperatury wykorzystywane są przy automatycznym sterowaniu ogrzewaniem. Ich zadaniem jest zwiększanie lub zmniejszanie temperatury źródła ciepła w zależności od temperatury otoczenia. Tym samym stosowanie regulatorów temperatury znacząco przyczynia się do obniżenia kosztów ponoszonych w związku z ogrzewaniem.